Apple novinky

Apple v tichosti ukázal nový iPad. A červené iPhony k tomu

 

Žádná velká tiskovka ani svolávání novinářů z různých koutů světa. Společnost Apple ukázala vůbec poprvé nový iPad jen prostřednictvím tiskové zprávy. A k tomu přidala i zbrusu novou barvu jablečných smartphonů.

Přestože se několik posledních týdnů spekulovalo o tom, že americký počítačový gigant nové produkty s logem nakousnutého jablka ukáže, nic nebylo do poslední chvíle potvrzené. Nyní je již zřejmé, že se můžeme těšit hned na několik novinek.

První z nich je úplně nový iPad. Ten by měl na pultech obchodů nahradit starší model Air 2 a skutečně se jmenuje jen iPad, zapomeňte na jakékoliv přízvisko či číselné označení. Letošní model se na první pohled velmi podobá předchůdci. Má 9,7palcový Retina displej s rozlišením 2048 x 1536 obrazových bodů, který zabírá prakticky celou čelní stranu. Pod ním je pak umístěno domovské tlačítko, které zároveň funguje jako čtečka otisků prstů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový iPad

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tloušťka je pouhých 7,5 mm

 

Vylepšovalo se uvnitř

Hlavní změny se udály uvnitř zařízení. Nový iPad totiž dostal procesor Apple A9, který je citelně rychlejší než předchůdce s pořadovým číslem osm. Sluší se nicméně podotknout, že vrchol nabídky novinka představovat nebude. Titul nejvýkonnějšího tabletu s logem nakousnutého jablka bude stále patřit modelu iPad Pro, v jehož útrobách se ukrývá ještě rychlejší čip A9X.

Konstrukce tabletu je opět celokovová, přičemž uživatelé budou moci vybírat ze třech různých barevných provedení. Kromě stříbrné a vesmírně šedé bude k dispozici také zlatá varianta.

Fotoaparáty má nový iPad tradičně dva. Kameru s rozlišením 1,2 megapixelu na přední straně doplňuje hlavní 8megapixelový fotoaparát na zadní straně. Ten mimochodem dokáže natáčet Full HD video a v případě nižšího rozlišení 720p je k dispozici i slow motion záznam při 120 snímcích za sekundu.

Nové iPady by se měly objevit v prodeji ještě tento měsíc. K dispozici budou kapacity 32 a 128 GB, stejně jako provedení s WiFi a LTE. Ceny by se v závislosti na konkrétním modelu měly pohybovat od 11 000 Kč do 18 000 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka se bude nabízet v různých barevných provedeních

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový iPad

 

Je libo červené iPhony?

Tablet s logem nakousnutého jablka nicméně není jedinou novinkou, kterou si společnost Apple pro zákazníky připravila. Dalšího „vylepšení“, pokud se to tak dá nazvat, se dočkaly iPhony 7 a 7 Plus. Oba modely totiž budou nově dostupné v sytě červené barvě, a to stejně jako v případě nového iPadu ještě tento měsíc.

Ceny červených iPhonů by se měly pohybovat ve stejných cifrách jako je tomu i u dalších barevných provedení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Červené iPhony v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na červenou zadní stranu